Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 października 2018
  • wyświetleń: 16342

Dwie restauracje z Bielska-Białej wśród najlepszych w Polsce

Dwie restauracje z Bielska-Białej zostały wyróżnione w konkursie VIII edycji "Poland 100 Best Restaurants". To Dworek New Restaurant oraz Gallo Nero. Tymczasem za najlepszą restaurację w kraju uznano Wodną Wieżę z Pszczyny, a za najlepszego szefa kuchni 2018 Szymona Bracika, również z Wodnej Wieży.

Dworek New Restaurant
Dworek New Restaurant znalazł się na liście najlepszych restauracji w kraju.


Ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce odbyło się w piątkowy wieczór 26 października w Rytrze w Willi Poprad. W wydarzeniu udział wzięło ponad 200 właścicieli i szefów kuchni restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants 2018.

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 1141 restauracji. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

- Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to prestiżowy, pierwszy i jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów, dzięki temu ocena jest bardziej obiektywna i wiarygodna niż recenzja jednego lub garstki krytyków kulinarnych. Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację oraz ocena poprzez stronę internetową Akcji, głosowanie SMS, głosowanie poprzez Facebook oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping - wyjaśnia organizator konkursu.

Restauracja Steampunk, wodna wieża
Restauracja Wodna Wieża z Pszczyny została uznana za najlepszą restaurację w Polsce! · fot.


Nagrody zostały przyznawane w czterech grupach: Award of Exellence - jeden widelec, Best Award of Exellence - 2 widelce, Grand Award - 3 widelce oraz Grand Award - 3 widelce Plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie - 75% oceny konsumentów, 25% oceny inspektorów.

Podczas Gali przyznane zostały również nagrody specjalne m.in. w kategoriach - Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Szef Kuchni Jutra, Kucharz Odkrycie Roku, Kucharz Młody Talent, Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku.

- Gala jest formą podziękowania wszystkim, którzy tworzą i rozwijają scenę gastronomiczną w Polsce. Twórcom listy Poland 100 Best Restaurants zależy na promowaniu miejsc tworzonych z pasją, przy zachowaniu najwyższej jakości. Gala i przewodnik to również świetne podsumowanie tego, co dobrego wydarzyło się w polskiej gastronomii w 2018 roku i jednocześnie doskonały impuls do dalszego rozwoju branży restauracyjnej - mówią organizatorzy.

Pełen wykaz wyróżnionych restauracji znajdziecie na stronie poland100bestrestaurants.pl.

aka / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA