bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 października 2018
  • wyświetleń: 2093

Kolejny mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim

19 listopada kibiców piłki nożnej w Bielsku-Białej czeka przedsmak przyszłorocznych emocji związanych z Mistrzostwami Świata U-20 - mecz reprezentacji do lat 20 Polska - Ukraina

bielskobiala,bielsko,stadionmiejski,mecz,u20,polska,anglia,laczynaspilka,fotodnia,instagram
#bielskobiala #bielsko #stadionmiejski #mecz #u20 #polska #anglia #laczynaspilka - 22.03.2018


Mistrzostwa świata do lat 20, które w 2019 roku rozpoczną się 23 maja, a zakończą 15 czerwca, zawitają do sześciu polskich miast. Arenami spotkań 24 zespołów będą: Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin oraz dwa miasta województwa śląskiego Tychy i Bielsko-Biała. Pod Klimczokiem już 19 listopada o godzinie 19.00 będziemy mieć przedsmak tego co nas czeka za ponad pół roku! Na murawie Stadionu Miejskiego zobaczymy bowiem 20-latków Polski i Ukrainy!

Biało-czerwoni, którzy w mistrzostwach świata zagrają jako gospodarz, podejmować będą zespół wschodnich sąsiadów, który razem z Włochami, Portugalią, Francją i Norwegią wywalczył kwalifikację na Starym Kontynencie i przystąpi do rywalizacji wśród 24 drużyn z całego świata: 2 reprezentacji z Australii i Oceanii oraz po 4 z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Strefy CONCACAF.

Przypomnijmy, że miasto Bielsko-Biała swój reprezentacyjny egzamin zdawało 23 marca goszcząc drużyny narodowe U20 Polski i Anglii, a 13745 widzów oglądało pasjonujące widowisko zakończone porażką biało-czerwonych 0:1 po golu straconym w ostatnich sekundach spotkania. Wtedy jednak nie było jeszcze oficjalnie nominowane do miana gospodarza mistrzostw świata, bo ten zaszczyt został potwierdzony 14 września.

Od tego momentu bielszczanie przygotowują się już pełną parą, a mecz Polska - Ukraina, na który bilety kosztować będą 10 złotych, stanowi swoistą przymiarkę do wymagań stawianych przez FIFA. Jest także doskonałą okazję do tego, żeby przypomnieć o uruchomieniu przez Polski Związek Piłki Nożnej platformy rekrutującej wolontariuszy na Młodzieżowy Mundial. Rekrutacja potrwa do końca grudnia. Więcej na ten temat można się dowiedzieć na stronie PZPN oraz artykule: tspodbeskidzie.pl/newsy/wolontariat-na-mistrzostwa-swiata-u-20.

ab / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.