Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 października 2018
  • wyświetleń: 3870

Zaprezentują zagospodarowanie terenu "trudnej" przestrzeni

We wtorek 30 października o godzinie 17.00 w budynku przy pl. Opatrzności Bożej 18 (dawne USC, parter) odbędzie się prezentacja koncepcji zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy i Hugona Kołłątaja.

mikroplanowanie
fot.


Miasto Bielsko-Biała po raz drugi wzięło udział w przedsięwzięciu "Mikroplanowanie miejskie", organizowanym przez Towarzystwo Urbanistów Polskich o/Katowice oraz Śląski Związek Gmin i Powiatów. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku projekt zagospodarowania terenu przy ulicach: 11 Listopada, Konfederatów Barskich i Głębokiej w Bielsku-Białej pt. "Głęboki oddech" zdobył pierwsze miejsce.

W tym roku obszarem do zagospodarowania był teren pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy i Hugona Kołłątaja. Mikroplanowanie miejskie jest metodą wspomagającą zarządzanie rozwojem przestrzennym miast.

Realizowane przedsięwzięcie polega na wypracowaniu przez interdyscyplinarny zespół projektowy koncepcji projektowo-organizacyjnej dla wybranej przez miasto (i uzgodnionej z zespołem projektowym) niewielkiej, "trudnej" przestrzeni publicznej. Tym razem szefem zespołu był dr hab. inż. arch. Maciej Borsa - Kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej Wydziału Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Proces partycypacyjny przeprowadzony w ramach zadania, dotyczył przede wszystkim poznania opinii użytkowników przestrzeni publicznej analizowanego obszaru. Operowano metodą konsultacji społecznych Planning for Real™, zapoczątkowaną w Wielkiej Brytanii i stosowaną w wielu krajach. Polega ona na zjednoczeniu społeczności lokalnej w dążeniu do konstruktywnego rozwiązania kwestii spornych związanych z zagospodarowaniem określonej przestrzeni.

W trakcie przeprowadzonych konsultacji, które odbyły się 28 maja 2018 r., wykorzystana została makieta przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 22 im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej, położonej w rejonie konsultacji.

Już 30 października 2018 r. o godzinie 17.00 w budynku przy pl. Opatrzności Bożej 18 (dawne USC, parter) odbędzie się prezentacja koncepcji zagospodarowania przedmiotowego terenu.

mikroplanowanie

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA