Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 października 2018
  • wyświetleń: 1612

Bielsko-Biała w dziesiątce rankingu zrównoważonego rozwoju

Bielsko-Biała znalazło się na ósmym miejscu wśród miast na prawach powiatu o najwyższym poziomie rozwoju, w tegorocznej - XVI edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

RANKING
Bielsko-Biała w dziesiątce rankingu zrównoważonego rozwoju · fot.


Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST, przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska.

Ranking opracowany jest na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych) i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas konferencji "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego", która odbyła się w Warszawie. Organizatorami konferencji byli: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Podczas konferencji zostały ogłoszone także wyniki Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Zwiększających Liczbę Osób Pracujących w latach 2003-2017. W rankingu Bielsko-Biała uplasowało się na trzecim miejscu wśród miast na prawach powiatu. Przy tworzeniu tego zestawienia, autorzy brali pod uwagę dwanaście wskaźników, wśród nich m.in.: wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczbę osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczbę podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, odsetek mieszkańców korzystających z kanalizacji czy saldo migracji na 1000 mieszkańców.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA