Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 października 2018
  • wyświetleń: 2145

Dziś na terenie PSZOK-u odbędzie się II Ekologiczny Kiermasz Charytatywny

Za nami:

13 października w godz. 11.00-16.00 w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odbędzie się II Ekologiczny Kiermasz Charytatywny "Dajemy rzeczom drugie życie".

kiermasz
Na terenie PSZOK-u odbędzie się II Ekologiczny Kiermasz Charytatywny · fot.


- Mamy mnóstwo gier, puzzli, pluszaków, zabawek, ubranek, wózków, płyt, gier komputerowych itd. Teraz czas na WAS! Pozyskane środki z Kiermaszu przeznaczymy dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne. Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze na kolejne Kiermasze - mówi Wojciech Owczarz z Fundacji Ekologicznej Arka.

- To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im „drugiego życia”, a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu - przekonuje Wiesław Pasierbek - Prezes Zarządu ZGO S.A. w Bielsku-Białej.

Wszyscy zainteresowani mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w naszym Zielonym Kontenerze na kolejne Kiermasze.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA