Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 października 2018
  • wyświetleń: 2184

[ZDJĘCIA] Bielscy policjanci szkolili swoich ukraińskich kolegów

Mundurowi z Narodowej Policji Ukrainy i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy spotkali się z polskimi policjantami. Stronę polską reprezentowali opiekunowie z ramienia Szefa Misji Doradczej UE na Ukrainie (EUAM) i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Spotkanie poświęcone było problematyce zwalczania przemocy domowej i procedurze "niebieskiej karty".

Bielscy policjanci szkolili swoich ukraińskich kolegów · fot.


Spotkanie było częścią projektu, jaki w dniach od 1 do 5 października jest prowadzony na terenie RP na wniosek Szefa Misji Doradczej UE na Ukrainie za zgodą Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Andrzeja Szymczyka. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Krzysztof Justyński wyróżnił bielską jednostkę policji i wspomniana wyżej delegacja była gośćmi Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztofa Herzyka i jego I-ego Zastępcy; mł. insp. Krzysztofa Gałuszki.

Na terenie bielskiej komendy funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili szkolenie na temat przeciwdziałania przemocy w rodzinie przez policję. Zostały zaprezentowane przepisy dotyczące współpracy interdyscyplinarnej policji i innych podmiotów zajmujących się zwalczaniem przemocy domowej.

Goście zapoznali się ze stosowaną u nas profilaktyką w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i sposobów jej zwalczania. Szkolenie prowadził Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, podinsp. Marcin Bębenek. Następnie specjalista Wydziału Prewencji, asp. szt. Jarosław Motyka wraz z kierownikiem Posterunku Policji w Kozach, asp. szt. Romanem Szybiakiem omówili praktyczne aspekty "niebieskiej karty" i rolę dzielnicowych w zwalczaniu przemocy w rodzinie.

Goście zapoznali się z działaniem programu "Dzielnicowy Bliżej Nas" i aplikacją "Moja Komenda" jako narzędziami bezpośredniego kontaktowania się mieszkańców rejonu ze swoimi dzielnicowymi.

Funkcjonariusze ukraińskiej Policji oraz ministerialni urzędnicy znaleźli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących praktyki związanej ze zwalczaniem przemocy w rodzinie i organizacji komórek zajmujących się się jej zwalczaniem oraz praktyczne porady i wskazówki w tym zakresie.

Po szkoleniu Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej oprowadził gości po siedzibie bielskich policjantów. Zaprezentował strukturę jednostki, jej podstawowe zadania oraz charakterystykę regionu, dla którego mieszkańców służą bielscy policjanci oraz funkcjonariusze zamiejscowych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy mają swoje filie z bielskiej komendzie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA