Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 października 2018
  • wyświetleń: 1901

Pożar w piwnicy domu. Cztery zastępy straży w akcji

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły wczoraj wieczorem pożar, który powstał w piwnicy budynku mieszkalnego w Bielsku-Białej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia z okien budynku mieszkalnego wydobywał się gęsty czarny dym. Mieszkańcy domu ewakuowali się przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Ponieważ drzwi do kotłowni były zamknięte pożar ograniczył się tylko do jednego pomieszczenia.

Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia piwniczne sprawdzono kamerą termowizyjną, celem wyeliminowania zarzewi ognia - których nie stwierdzono. Z pomieszczenia wyniesiono częściowo spalone meble oraz rzeczy zgromadzone w pomieszczeniu kotłowni: kosiarkę, narzędzia, rowery, itp. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w okolicy pieca centralnego ogrzewania.

Rozpoczynający się okres grzewczy jest czasem, w którym często słyszymy o pożarach czy zagrożeniach pożarowych od urządzeń grzewczych i przewodów kominowych. Wzrastające w tym okresie niebezpieczeństwo powstania pożaru jest wynikiem niewłaściwej eksploatacji i utrzymania w należytym stanie technicznym urządzeń oraz z zaniedbań samych użytkowników. Często "zapominamy" o wykonaniu przeglądów i czyszczeniu przewodów kominowych oraz o właściwym składowaniu materiałów palnych w pomieszczeniach, w których znajdują się piece.

Przeglądy oraz czyszczenie przewodów kominowych mają na celu sprawdzenie stanu technicznego przewodu, utrzymanie odpowiedniego ciągu kominowego (drożności), właściwego podłączenia urządzeń grzewczych do przewodów, usunięcie materiałów palnych (sadzy), które powstają w procesie spalania i osadzają się na ścianach kominów tworząc potencjalne źródło pożaru a jednocześnie zmniejszają powierzchnię przekroju komina.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA