Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 października 2018
  • wyświetleń: 2809

Podpalono byłą komendę policji. Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów

Przez ostatnie trzy dni bielscy strażacy w ramach doskonalenia zawodowego uczestniczyli w ćwiczeniach z pożarów wewnętrznych. Poza teorią, strażacy mieli możliwość przećwiczenia technik gaszenia pożarów w realnych warunkach. Ćwiczenia odbyły się w byłej siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Rychlińskiego.

Podpalono byłą komendę policji. Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów · fot.


Na potrzeby ćwiczeń przygotowano trzy pomieszczenia. W jednym z nich ustawiono fotel, dodano płyty MDF, OSB i panele podłogowe, czyli to, co zazwyczaj znajduje się w mieszkaniach i podpalono. W takich warunkach potrzeba zaledwie kilku minut, aby temperatura w pomieszczeniu osiągnęła kilkaset stopni Celsjusza.

Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom strażacy mieli możliwość doskonalenia między innymi sposobów i technik gaszenia pożarów wewnętrznych oraz poruszania się w strefie zadymienia z wykorzystaniem kamery termowizyjnej do poszukiwań osób poszkodowanych.

Podpalono byłą komendę policji. Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów
Podpalono byłą komendę policji. Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów · fot.


Warsztaty były również doskonałą okazją do doskonalenia technik podawania prądów gaśniczych odpowiednich do zaistniałej sytuacji, w taki sposób, aby zminimalizować straty wynikające między innymi z zalania mieszkania.

Poza bielskimi strażakami, w ćwiczeniach wzięli również udział instruktorzy ogniowi z komend miejskich i powiatowych PSP z województwa śląskiego. Były to pierwsze tego typu ćwiczenia, zorganizowane przez Komendę Miejską PSP w Bielsku-Białej z taktyki gaszenia pożarów.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA