Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 października 2018
  • wyświetleń: 2325

Społecznik z Bielska-Białej laureatem nagrody Ubi Caritas

Za "zaangażowanie i niesienie bezinteresownej pomocy bliźnim" wyróżniono Andrzeja Sitarza z Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, który w ten sposób stał się jednym z laureatów nagrody Ubi Caritas, honorującej działania charytatywne na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie.

Andrzej Sitarz
Andrzej Sitarz z Caritas diecezji bielsko-żywieckiej · fot.


Społecznik z Bielska-Białej, który razem z diecezjalną Caritas od wielu lat organizuje spotkania ewangelizacyjne i rekolekcje dla osób uzależnionych, bezdomnych i wykluczonych społecznie, został wyróżniony w kategorii "Współpraca".

Z inicjatywy Andrzeja Sitarza odbyła się w ubiegłym roku w Bielsku-Białej pierwsza edycja Światowego Dnia Ubogich. Jest współorganizatorem ewangelizacyjnych spotkań "Krzyż Nadziei wbrew nadziei" dla osób zagubionych, samotnych, bezdomnych, ubogich. Związany z bielską wspólnota "Miasto na Górze".

Gala wręczenia nagrody Ubi Caritas - statuetki św. Faustyny - odbyła się 29 września w podziemiach warszawskiej bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio, wręczając tę nagrodę powiedział, że "Caritas jest wezwaniem do miłości, do służby bliźniemu, zwłaszcza ludziom ubogim i potrzebującym".

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA