Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 października 2018
  • wyświetleń: 2020

Policyjny pies na medal! Wytropił nietrzeźwego kierowcę

Policyjny pies tropiący Dragon bezbłędnie doprowadził policjantów do drogowego przestępcy. Nietrzeźwy 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego spowodował kolizję drogową, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się również okazało kierował samochodem łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

dragon
Policyjny pies na medal! Wytropił nietrzeźwego kierowcę · fot.


Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek tuż po godzinie 8.00. Operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego został powiadomiony, że na terenie Hałcnowa doszło do kolizji, a sprawca zbiegł. Według zgłoszenia kierujący osobowym Peugot'em najechał na tył innego pojazdu. Sprawca bardzo nalegał, aby na miejsce nie wzywać policji, ponieważ wypił alkohol. Kiedy napotkał się z odmową ze strony pokrzywdzonego, wykorzystał moment jego nieuwagi i zbiegł w nieznanym kierunku.

Na pomoc przybyłym na miejsce kolizji mundurowym z drogówki ruszył przewodnik psa tropiącego bielskiej komendy, st. asp. Dariusz Popadyniec wraz ze swoim czworonożnym partnerem - Dragonem. Pies podjął trop i bezbłędnie doprowadził policjantów do ukrywającego się sprawcy kolizji. Mundurowi zbadali jego stan trzeźwości. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo okazało się, że obowiązywał go również sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 5 lat za kratkami i dożywotni - w tej sytuacji - zakaz prowadzenia pojazdów.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA