• wyświetleń: 7529

Sezon otwarty zwycięstwem w sparingu z Górnikiem Zabrze 3:1

Na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych Górale zaprezentowali się kibicom i zmierzyli w grze sparingowej z Górnikiem Zabrze!

Loading...

O 19:45 w pochmurne sobotnie popołudnie zaprezentowała się kadra Górali na zbliżający się sezon. Zgromadzona grupa kibiców gromko oklaskiwała wszystkich zawodników, których obejrzymy w najbliższych rozgrywkach. Zaprezentowani zostali nowi zawodnicy (A. Leszczyński, Komor, Jończy, Mystkowski, Płacheta, Bąk, Goncerz oraz Roberto Gandara), a także ci którzy pozostali w Podbeskidziu. Ceremonię swoją obecnością uświetnili Lubomir Zawierucha (Wiceprezydent miasta Bielska-Białej), Jan Wnuczek (Przewodniczący Rady Nadzorczej TS Podbeskidzie) i Edward Łukosz (Delegowany Członek Rady Nadzorczej Pełniący Obowiązki Członka Zarządu).

Po uroczystościach prezentacji przyszedł czas na "wisienkę na torcie", czyli sam mecz Górali z Górnikiem Zabrze. Od początku na boisku zarysowywała się delikatna przewaga Podbeskidzia. Pierwszą akcję przeprowadzili właśnie gospodarze. Już w drugiej minucie spotkania prawym skrzydłem przebojowo przedarł się Kacper Kostorz, jego wrzutka jednak utkwiła w rękach bramkarza. Młody wychowanek naszej drużyny był bardzo aktywny na boisku i w następnej akcji także dał o sobie znać. Jeszcze raz zaatakował bokiem, tym razem jednak dryblingiem zszedł do środka boiska i bardzo sprytnie dograł po ziemi w pole karne, niestety piłka nie znalazła swojego adresata. Początek meczu zdominowała jednak walka w środku pola. Po kwadransie gry Górale mieli rzut rożny, jednak bramkarz zabrzańskiego Górnika zażegnał niebezpieczeństwo, choć wrzutka była groźna.

Mimo że goście nie stwarzali sobie wielu okazji to wykazali się skutecznością. Już w 23. minucie spotkania Dariusz Kamiński odnalazł się przed polem karnym naszej drużyny, zwiódł jednego z zawodników, a następnie mocno uderzył w stronę bramki, piłka po rykoszecie na jednym z zawodników niestety wpadła do naszej bramki. Nasz golkiper nie miał szans na reakcję i od tego momentu niestety przegrywaliśmy 1:0. Po utracie gola ataki Podbeskidzia stawały się coraz bardziej intensywne. Górale napierali zarówno lewą, jak i prawą stroną boiska, mieli także kilka stałych fragmentów gry, jednak piłka nie wpadała do bramki. Swoich sił kilkukrotnie w strzałach z dystansu próbował Jaroch, jedna z jego prób przeleciała naprawdę blisko prawego słupka. Zabrzanie odpowiadali zazwyczaj kontrami, jednak nie sprawiały one wielu kłopotów naszym zawodnikom. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Górnika.

Druga połowa zaczęła się od natarcia bielszczan, nasi zawodnicy oddali kilka strzałów, były one niecelne. W pięćdziesiątej drugiej minucie kolejna groźna akcja Podbeskidzia, dogranie Mystkowskiego w pole karne, próba strzału Gandary, ten jednak nie dał rady zagrozić bramkarzowi. Ataki Górali nie ustawały. Po chwili bardzo groźny strzał Gugi, niestety piłka delikatnie minęła bramkę. Dosłownie chwilę potem była seria rzutów rożnych dla gospodarzy, jednak piłki Sierpiny nie znajdywały adresata. Kontrą odpowiedział Górnik, wchodzący z ławki Dariusz Pawłowski pognał przed pole karne rywali i bardzo mocno uderzył na bramkę, sprawiając kłopoty Leszczyńskiemu, ostatecznie jednak wyszliśmy z tej akcji obronną ręką. Później nastąpił moment uspokojenia gry. Widać było, że bielszczanie dążyli do wyrównania stanu wyniku. W sześćdziesiątej trzeciej minucie spotkania to się udało! Ciekawa akcja kombinacyjna naszych zawodników, po której podanie z boku boiska otrzymał Rzuchowski, ten pognał do linii i precyzjnie dograł do Gandary, który pewnie wykończył akcję. Górale nabrali rozpędu i zdołali od razu wyjść na prowadzenie.

W sześćdziesiątej szóstej minucie meczu piłkę wrzuconą w pole karne otrzymał Sabali i bez kłopotów umieścił ją w siatce. Podbeskidzie nadal było w natarciu. Kolejne piłki wpadały w pole karne Górnika. W siedemdziesiątej minucie nasza drużyna miała rzut wolny. Bardzo mocne dośrodkowanie "nożycami" próbował wykończyć Sabala, piękną paradą wykazał się jednak Pawłowski, co zakończyło się rzutem rożnym. Kozak z Łotyszem jednak dopięli swego i w tej samej minucie, po stałym fragmencie gry, dobrą wrzutkę naszego skrzydłowego wykorzystał właśnie Sabala. Prowadziliśmy już 3:1, a nasze ataki nadal nie ustawały, była to istna inwazja na bramkę Zabrzan. Górnik próbował odpowiedzieć, Konrad Nowak uderzył na bramkę Leszczyńskiego, nasz bramkarz jednak pewnie obronił ten strzał. Podbeskidzie jednak wróciło do ataku. Bokiem boiska pognał Oleksy i wywalczył kolejny rzut rożny dla naszej drużyny.

Wrzutki Kozaka były dla Zabrzan bardzo wymagające, tym razem strzał oddał Gandara, jednak Pawłowski złapał piłkę. Mimo wszystko podopieczni Marcina Brosza próbowali się odgryźć. W osiemdziesiątej pierwszej minucie zabrzanie zdobyli bramkę po wrzutce z boku boiska, jednak sędzia boczny zasygnalizował spalonego i nie zaliczył bramki. W ostatnich minutach spotkania kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami mieli bielszczanie i spokojnie dowieźli dwubramkowe prowadzenie. Podbeskidzie po fantastycznej drugiej połowie pokonało Górnika Zabrze 3:1 i w dobrych humorach będziemy oczekiwać na mecz z GKS-em Katowice, który się odbędzie już za tydzień w sobotę o godzinie 18.

TS Podbeskidzie - Górnik Zabrze 3:1 (0:1)

Gole: Roberto Gandara 63', Valerijs Sabala 66', 70' - Dariusz Kamiński 23'

TSP: Leszczyński - Moskwik (46' Oleksy), Jończy, Bougaidis (60' Komor), Jaroch (46' Modelski) - Sierpina (60' Kozak, 85' Płacheta), Rakowski (60' Rzuchowski), Wiktorski (46' Guga), Bąk (46' Mystkowski) - Kostorz (46' Roberto Gandara), Goncerz (46' Sabala)

Górnik: Bielica, Michalski, Surowiec, Koj, Jaksik, Liszka, Biedrzycki, Kubica, Kamiński, Smuga, R.Wolsztyński

Zmiany: W.Pawłowski, Nowak, Kulanek, D.Pawłowski, Kopia