Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 lipca 2018
  • wyświetleń: 3074

Protestujący wrócili pod Sąd Okręgowy. Dziś kolejna pikieta

Za nami:

We wtorek 3 lipca pod Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej zgromadziła się kilkudziesięcioosobowa grupa manifestantów. Dziś o 20.00 ma odbyć się kolejna, jeszcze większa pikieta "w obronie polskich sądów".

kod
Pikieta pod Sądem Okręgowym - 03.07.2018 · fot.


- Już od prawie dwóch lat wspólnie bronimy naszego prawa do sądów niezależnych od polityków.
Teraz nadszedł kolejny moment naszej batalii. 3 lipca zaczęła działać ustawa o Sądzie Najwyższym, sędziowie Sądu Najwyższego będą usuwani, a zastąpią ich ci wskazani przez politycznych nominatów PiS z Krajowej Rady Sądownictwa. Ale nie musi się tak stać! Ratunkiem może być skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Może to zrobić Komisja Europejska, która stoi na straży przestrzegania Traktatów. Trybunał może wstrzymać działanie ustawy
- czytamy w komunikacie opublikowanym przez Komitet Obrony Demokracji.

Przypominamy, że zgodnie z uchwałą wczoraj wygasła kadencja Małgorzaty Gersdorf - I prezes Sądu Najwyższego. Innego zdania jest opozycja i sama Małgorzata Gersdor, która uważa, że jej "konstytucyjna kadencja trwa do 2020 roku". Dziś od godzin porannych pod Sądem Najwyższym trwa manifestacja opozycji.

Protest pod Sądem Okręgowym przy ulicy Cieszyńskiej rozpocznie się o godzinie 20.00.

kod
Pikieta pod Sądem Okręgowym - 03.07.2018 · fot.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA