bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2785

[WIDEO, ZDJĘCIA] Ćwiczenia kompanii gaśniczej OSP

15 jednostek straży pożarnej, duży pożar w trudno dostępnym kompleksie leśnym, konieczność dowożenia wody w terenie górskim, to tylko niektóre elementy ćwiczeń, które odbyły się w środę, 27 czerwca na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Bielsko.W środę o godzinie 15.00 syrena zawyła w kilkunastu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, dając znak rozpoczęcia corocznych ćwiczeń doskonaląco - szkoleniowych dla Kompanii Gaśniczej OSP nr 2 Śląskiej Brygady Odwodowej. Na miejsce koncentracji wybrano budynek KM PSP na ul. Leszczyńskiej, skąd po krótkiej odprawie zastępy udały się alarmowo do działań. W tym roku ćwiczenia zostały zorganizowane na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Bielsko w rejonie ulicy Stalowej u zbocza góry Magurka Wilkowicka.

Ćwiczenia kompanii gaśniczej OSP - 27.06.2018 · fot.


Tematem ćwiczeń było współdziałanie jednostek OSP podczas działań gaśniczych na obszarach leśnych oraz współdziałanie ze służbami leśnymi. Przebieg ćwiczeń obserwowali m.in. przedstawiciele Nadleśnictwa Bielsko, Policji, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Podsumowania ćwiczeń dokonano na terenie OSP Wilkowice, gdzie Zastępca Komendanta Miejskiego PSP - st. bryg. Grzegorz Piestrak podziękował wszystkim strażakom zarówno z zawodowych, jak i ochotniczych straży pożarnych za profesjonalizm i dobre przygotowanie do prowadzenia działań na wypadek realnego zagrożenia.

BM / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.