Wiadomości

• 28 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4253

Policjant z Bielska-Białej połączył służbę z pasją i zdobywa tytuły

Zakres zadań policji i umiejętności, jakie potrzebne są do ich realizacji są tak szerokie, że każda umiejętność, czy pasja stają się przydatne w codziennej służbie. Szczególnie, gdy w grę wchodzi sport, wysiłek i tężyzna fizyczna. Dla asp. Dawida Stwory z wydziału prewencji bielskiej komendy sport to pasja, którą realizuje nie tylko w czasie wolnym od służby, ale także godnie i z sukcesami reprezentując bielską policję w licznych zawodach. Triatlonista startujący w zawodach dla „ludzi z żelaza” wywalczył kolejne miejsca na podium.

Asp. Dawida Stwora połączył służbę z pasją i zdobywa mistrzowskie tytuły · fot. KMP Bielsko-Biała

W ostatnich dniach w miejscowości Susz odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/2 „Iron man”. Blisko 30 zawodników z całej Polski rywalizowało w 3 dyscyplinach: pływaniu na dystansie 1,9 km, 90 km jeździe na rowerze oraz biegu na dystansie 21 km. Warunki były bardzo trudne. Panowała niska temperatura, wiał silny wiatr i padał ulewny deszcz. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych asp. Dawid Stwora poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie, uzyskując czas 4h 48m 4s. Ostatecznie zajął bardzo wysokie 3. miejsce.

Lepszy rezultat uzyskał w zawodach, które odbyły się początkiem czerwca w miejscowości Mietków koło Wrocławia. W rozgrywanych tam Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 „Iron man” ponad 20 policjantów rywalizowało w pływaniu na dystansie blisko 1 km. Uczestnicy musieli pokonać na rowerze trasę 45 km i przebiec ponad 10 km. Asp. Dawid Stwora stanął na podium i wywalczył wicemistrzowski tytuł.

Dawid od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Przez 15 lat trenował karate, a później kolarstwo i biegi. Od ponad 7 lat z powodzeniem uprawia triathlon. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Na co dzień dowódca Grupy Szybkiego Reagowania w Wydziale Prewencji w Bielsku-Białej, przewodnik psa tropiącego, instruktor technik i taktyk interwencji oraz pirotechnik, wybiera triathlonowe zawody dla „ludzi z żelaza”. Dawid nie myśli o zasłużonym urlopie, bowiem przygotowuje się do startów w kolejnych imprezach. Nad morze wyjeżdża tylko po to, aby uczestniczyć w zawodach z cyklu Iron Man, które odbędą się wkrótce w Gdyni.