bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 czerwca 2018
  • 1 lipca 2018
  • wyświetleń: 2351

Charytatywny kiermasz książek kolejny raz w Galerii Sfera

Za nami:

Kilkaset książek będzie do nabycia w ramach kolejnego Charytatywnego Kiermaszu Książek w Galerii Sfera. Po cieszącej się dużym zainteresowaniem II edycji akcji „Książka wspiera bohatera”, podczas której zebrano aż 6500 zł, Galeria Sfera wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA z Bielsko-Białej przystąpiły do organizacji kolejnej. Każdy może przynieść do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera książkę, która stanie się przedmiotem Kiermaszu w dniach 29-30 czerwca. Ceny egzemplarzy rozpoczynają się już od 1 zł.

Sprzedano ponad 1000 książek w ramach charytatywnego kiermaszu - 25.02.2018 · fot.


"Książka wspiera bohatera" to akcja charytatywna Fundacji Ekologicznej ARKA, łącząca troskę o środowisko, edukację kulturalną i wsparcie potrzebujących. Partner akcji, Galeria Sfera, zachęca swoich klientów do dzielenia się niepotrzebnymi książkami i pozostawiania ich w Punkcie Informacyjnym Sfery. Środki pozyskane ze sprzedaży podczas Kiermaszu organizatorzy przeznaczą na zakup biletów do kin, teatrów dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz na realizację ich marzeń.

- Cieszymy się z kolejnej edycji akcji, którą przygotowujemy wraz z naszym wieloletnim partnerem, Fundacją Arka. Mamy nadzieję na pobicie rekordów z dwóch poprzednich edycji i spełnienie wielu dziecięcych marzeń - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii Sfera.

Akcja wpisuje się w całoroczny program edukacji ekologicznej "Wszystkie kolory recyklingu", przygotowany wraz z Miastem Bielsko-Biała i Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO. Znaczącym elementem dla wszystkich jest podkreślanie roli recyklingu i segregacji śmieci oraz tzw. upcyklingu, czyli używania tych samych przedmiotów po raz kolejny, co redukuje ilość produkowanych przez nas odpadów.

Charytatywna akcja "Książka wspiera bohatera" odbędzie się w dniach 29-30 czerwca, w godzinach od 9:00 do 20:00 we foyer Galerii Sfera.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.