Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 czerwca 2018
  • 29 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5906

Młodzi wyjdą na plac Chrobrego. Protest przeciw cenzurze Internetu

Za nami:

Stowarzyszenie Libertariańskie organizuje w Bielsku-Białej pikietę przeciwko dyrektywie Parlamentu Europejskiego w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Według młodych sprawa jest poważniejsza niż ACTA.

protest
Młodzi wyjdą na ulice. Protest przeciw cenzurze Internetu · fot.


- Unia Europejska planuje ustanowić tzw. podatek od linków, obowiązek dla portali internetowych samodzielnego (nie tylko, jak dotychczas, na skutek zgłoszenia) identyfikowania treści publikowanych przez ich użytkowników, które (potencjalnie) naruszają prawa autorskie, i ich usuwania, a także możliwość zmiany przez organy państw członkowskich zapisanego w umowie wynagrodzenia dla twórcy od podmiotu czerpiącego korzyści z dzieła. Są to rozwiązania godzące w wolność słowa, utrudniające życie użytkownikom, twórcom i mniejszym mediom, faworyzujące koncerny medialne i organizacje zbiorowego zarządzania prawami "własności intelektualnej" oraz zmniejszające pewność obrotu gospodarczego - informują organizatorzy protestu, który odbędzie się w piątek 29 czerwca na placu Bolesława Chrobrego.

Osoby zainteresowane współpracą z organizatorami protestu mogą skontaktować się z nimi za pośrednictwem poczty elektronicznej - podbeskidzie@slib.pl.

protest
Młodzi wyjdą na ulice. Protest przeciw cenzurze Internetu · fot.


- Zaproście znajomych, i widzimy się w piątek jak najliczniej i w jak najlepszych, bojowych nastrojach! Razem nam się udało zwalczyć ACTA, uda nam się i teraz! - dodają członkowie Stowarzyszenia Libertariańskiego.

Początek protestu o godzinie 18.30.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA