bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2334

Większe pieniądze dla ochotników za udział w akcjach i szkoleniach

Rada Miejska jednogłośnie przyjęła projekt uchwały, który zwiększy kwotę ekwiwalentu pieniężnego za każdą godzinę udziału członka Ochotniczej Straży Pożarnej w działaniach ratowniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.

osp
OSP Komorowice Krakowskie · fot.


Od 2008 roku nie podnoszono kwoty ekwiwalentu za udział w akcjach i szkoleniach strażaków OSP z terenu miasta Bielska-Białej. Dziesięć lat temu kwotę tę ustaloną na 10 zł za godzinę.

- W ciągu tego okresu wzrosły przeciętne wynagrodzenia i koszty utrzymania, a pomimo tego ekwiwalent pieniężny od 2008 roku nie uległ zmianie. Zauważyć należy, że ani jedna złotówka za należny ekwiwalent nie została zatrzymana przez strażaków OSP, a całość zgromadzonych środków jest przekazywana jednostce OSP z przeznaczeniem na bieżące zakupy sprzętu, umundurowania i środków chemicznych niezbędnych do skutecznego działania i prowadzenia akcji, w tym m.in. licznych interwencji na drogach - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Rada Miejska ustaliła, że za każdą godzinę udziału członka OSP w działaniu ratowniczym, ekwiwalent pieniężny będzie wynosił 21 zł. 12 złotych jednostka otrzyma natomiast za każdą godzinę udziału członka w szkoleniu pożarniczym. Przepisy dotyczą jednostek, które mają swoją siedzibę w Bielsku-Białej.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.