Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2730

Piknik na os. Złote Łany. Promowano prozdrowotne zachowania

24 czerwca na terenach zielonych wokół Placu Zabaw Agnieszka i na ogródkach działkowych przy ulicy Liściastej odbył się XI Piknik "Bądź zdrów" organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Złote Łany"
i Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany. Założeniem i myślą przewodnią pikniku było propagowanie wśród mieszkańców osiedla zdrowego stylu życia oraz integracja mieszkańców poprzez wspólną zabawę.

XI Piknik "Bądź zdrów" na os. Złote Łany - 24.06.2018 · fot.


Istotną częścią pikniku "Bądź zdrów" jest część medyczna, na której mieszkańcy spotykają się ze specjalistami promującymi prozdrowotne zachowania. W tym roku mieszkańcy osiedla "Złote Łany" mogli skorzystać z 8 rodzajów badań, m.in. z badania oceny wieku serca, oceny stanu kości, a także z bezpłatnych konsultacji specjalistów: diabetologa, dietetyka, podologa, optometrysty, rehabilitanta, promotora zdrowia. W sumie podczas XI Pikniku "Bądź zdrów" wykonano około 500 bezpłatnych badań i konsultacji.

W ramach pikniku odbyło się również spotkanie integracyjne dla seniorów z osiedla, które powróciło na "stare" miejsce - "Bazar na Złotym". Zgromadziło ono ok. 100 osób. Seniorzy spędzili czas przy poczęstunku i wspólnym śpiewie znanych i lubianych piosenek z akompaniamentem akordeonu.

Na placu "Agnieszka" świetnie bawiły się dzieciaki, pod opieką profesjonalnych animatorów zabaw dziecięcych. Było malowanie twarzy, zabawy z klanzą, bańki mydlane. Odbyły się liczne konkursy, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody sportowe m.in. plecaki, termosy i piłki. Obok trwał kiermasz i warsztaty rękodzieła artystycznego, podczas którego można było poznać technikę decoupage i sztukę układania kwiatów.

Popołudniową część pikniku, zdominowały występy artystyczne, a za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Schreq. W ramach części artystycznej odbyły się występy zespołu muzycznego "Raz, dwa", "Zumba dance" oraz pokaz iluzjonisty Tomasza Soi. Dla rodzin z dziećmi zorganizowano gry i zabawy z nagrodami oraz pokaz tańca z ogniem Phoenix Poi Group.

Równolegle z boku sceny odbywała się zbiórka publiczna z atrakcyjnymi prezentami. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać 1530 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany.
Podczas Pikniku Fundacja promowała idee wolontariatu. Wolontariusze pomagali mieszkańcom osiedla "Złote Łany" w trakcie imprezy udzielając informacji o trwającej imprezie, zachęcając do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji oraz organizatorom w obsłudze imprez.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA