bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5860

[ZDJĘCIA] Niebezpieczne dla pieszych miejsce na placu Chrobrego

Radny Karol Markowski zwrócił się do prezydenta miasta z prośbą o montaż brakujących elementów bezpieczeństwa między placem Bolesława Chrobrego a ulicą 3 Maja.

Niebezpieczne dla pieszych miejsce na placu Chrobrego - 25.06.2018 · fot.


- Grupa mieszkańców naszego miasta zwróciła mi uwagę na niebezpieczne miejsce przy placu Chrobrego. Jeden z moich rozmówców był świadkiem, kiedy to dziecko wychodząc z pobliskiej kawiarni, nieopatrznie wyrwało się spod opieki swoich rodziców, biegnąc w kierunku ulicy 3 Maja wprost na miejsce, gdzie brakuje elementów odgradzających jezdnię od chodnika. Gdyby nie interwencja przypadkowego przechodnia doszłoby w tym miejscu do nieszczęścia - relacjonował radny Karol Markowski w interpelacji, którą złożył przed czerwcową sesją Rady Miejskiej.

Radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do prezydenta miasta z prośbą o zabezpieczenie miejsca poprzez dołożenie dodatkowych słupków wzdłuż linii jezdni oraz uzupełnienie istniejących o dodatkowe łańcuchy bezpieczeństwa.

Zastępca prezydenta poinformował, że prośbę uda się spełnić, ale tylko połowicznie. - Tam znajduje się bardzo droga sieć telekomunikacyjna i jesteśmy w stanie przedłużyć słupki do studzienki telekomunikacyjnej. Dalsze przedłużenie słupków wymagałoby sporych środków finansowych - mówił Lubomir Zawierucha.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.