bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2085

Policjanci wysłuchiwali spostrzeżeń mieszkańców os. Wojska Polskiego

Dzielnicowy st. sierż. Daniel Romik z bielskiej trójki wraz z sierż. Bartoszem Klimkiem - policyjnym ratownikiem medycznym z bielskiego pododdziału prewencji spotkali się z mieszkańcami osiedla Wojska Polskiego.

policja, ratownik
sierż. Bartosz Klimek przeprowadził prelekcję dotyczącą podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej · fot.


Policjanci we współpracy z Radą Osiedla Wojska Polskiego zorganizowali spotkanie ze swoimi mieszkańcami. Spotkanie poza zagadnieniami wynikającymi z ramowego programu "Dzielnicowy bliżej nas", gdy dzielnicowi uczą swoich mieszkańców między innymi jak korzystać z platformy "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" objęło sprawy, które najbardziej trapią mieszkańców osiedli.

W trakcie spotkania z mieszkańcami omówili tematykę związaną z zagrożeniami na jakie najczęściej są narażani seniorzy. Policjanci informowali o najbardziej popularnych wśród przestępców metodach działania i sposobach wyłudzania pieniędzy. Tłumaczyli na czym polegają oszustwa na tzw. wnuczka czy policjanta. Wyczulali na zachowania jakich powinni unikać, żeby nie paść ofiarą oszustów i nie stracić oszczędności swojego życia.

Z uwagi na duży przekrój wiekowy mieszkańców, którzy przyszli spotkać się ze swoim dzielnicowym, policjanci omówili również zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Sporą część spotkania poświęcono także sprawom związanym z bezpieczeństwem pieszych w ruchu drogowym.

W trakcie spotkania policjant - ratownik medyczny z Zespołu Medycznego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej; sierż. Bartosz Klimek przeprowadził prelekcję dotyczącą podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z pokazem i ćwiczeniami praktycznymi dla uczestników spotkania.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.