bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2450

Herb na konwencji Koalicji Obywatelskiej użyty bez pozwolenia?

Kilka dni temu radny Bronisław Szafarczyk wyraził obawy, że na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Katowicach, w trakcie której Jarosław Klimaszewski został przedstawiony jako kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Bielska-Białej, bezprawnie użyto herbu Bielska-Białej.

Herb na konwencji Koalicji Obywatelskiej użyty bez pozwolenia? · fot.


- Powszechnie znana jest troska prezydenta Bielska-Białej o praworządność i postępowanie zgodne z zadaniami obowiązującego prawa, także lokalnego. Chyba wszyscy w tej sali wiedzą z jakim szczególnym pietyzmem Pan prezydent podchodzi do zasad korzystania z herbu lub logo Bielska-Białej. Dlatego też nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek zdecydował się na korzystanie z nich bez stosownego zezwolenia - mówił Bronisław Szafarczyk.

Radny zwrócił się do przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Klimaszewskiego z prośbą o udostępnienie kopii wniosku Platformy Obywatelskiej o wyrażenie zgody na wykorzystanie herbu Bielska-Białej w kampanii wyborczej.

Herb na konwencji Koalicji Obywatelskiej użyty bez pozwolenia? · fot.


- Nie występowałem o żadną zgodę i takiej zgody nie otrzymałem. Nie byłem organizatorem tego wydarzenia, byłem tam tylko zaproszony, a herb był użyty widocznie przez organizatorów. Chcę zwrócić uwagę, że prezentowano dziesięć miast i we wszystkich prezentacjach były użyte herby. Mogę wskazać organizatorów i takie informacje przekaże - skomentował jeszcze na sesji przewodniczący Rady Miejskiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.