bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 9293

Foto-dnia: Uszkodzone drzewo po uderzeniu przez piorun w Rudzicy

Do naszej redakcji trafiły zdjęcia czytelnika, który udokumentował skutki niedawnej burzy w Rudzicy. Na zdjęciu widać ślad po uderzeniu drzewa przez piorun i jego zejście do ziemi.

Skutki uderzenia pioruna w drzewo · fot.


Zdjęcia dokumentujące skutki niedawnej nawałnicy, wykonano w rejonie ulicy Strumieńskiej w Rudzicy, nieopodal stawów hodowlanych.

Podczas wyładowań elektrostatycznych, które towarzyszą burzom powstaje ogromna ilość energii elektrycznej. Główna jej część zostaje rozproszona w postaci ciepła w powietrzu tworzącym kanał plazmy (tzn. ogrzanie i jonizacja składników powietrza w kanale, energia cieplna w większości rozprasza się, niewielka jej część przekształca się na błysk i grzmot, który słychać na odległość do 25km). Część pierwotnej energii elektrycznej zostaje rozładowana w punkcie uderzenia łuku elektrycznego w powierzchnię ziemi, co może być bardzo niebezpieczne dla znajdujących się w pobliżu ludzi oraz urządzeń.

sid / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.