Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3177

88-latek wpuścił do mieszkania oszustów. Stracił swoje oszczędności

88-letni mieszkaniec Bielska-Białej padł ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Mężczyzna i kobieta weszli do mieszkania starszego mężczyzny pod pretekstem sprawdzenia wodociągu. Ich łupem padły oszczędności bielszczanina.

Poszukiwani to kobieta i mężczyzna. Zapukali do mieszkania przy ul. Kunickiego w Bielsku-Białej, pod pretekstem sprawdzenia kanalizacji. Mężczyzna nie spodziewając się niczego złego zaprosił ich do mieszkania. W pewnym momencie oszustka poprosiła o rozmienienie gotówki. Widząc, gdzie mężczyzna trzyma gotówkę, sprawcy wywołali zamieszanie, zagadywali i odwracali jego uwagę.

Po chwili oświadczyli, że już nic nie potrzebują i opuścili mieszkanie. Ich łupem padło 6000 złotych. Pokrzywdzony zapamiętał, że oszuści byli w wieku około 55 lat. Mężczyzna miał około 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała i krótkich włosach. Ubrany był szarą kurtkę, ciemne spodnie, ciemną czapkę z daszkiem. Nosił okulary. Kobieta miała około 160 cm wzrostu, była krępej budowy ciała, ciemnej karnacji i ciemnych włosach upiętych w kok. Ubrana była w jasnoniebieską, jeansową kurtkę, ciemne spodnie. Miała ze sobą czarną torebkę.

Oszustów poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość!

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA