Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 czerwca 2018
  • wyświetleń: 7061

Ulica, którą poruszają się tłumy turystów, nie będzie miała chodnika

Trwa remont ulicy Czołgistów w Bielsku-Białej. To jedna z najczęściej uczęszczanych przez turystów dróg, która prowadzi na Błonia, szlaki górskie oraz trasy rowerowe Enduro Trails. Po przebudowie ulica nie będzie miała chodników dla pieszych. Bulwersuje to okolicznych mieszkańców, którzy uważają, że to absurd.

czołgistów
Przebudowa ulicy Czołgistów · fot.


- Trwa remont ulicy Czołgistów, którą w dni wolne porusza się bardzo dużo rodzin z dziećmi, rowerzystów i samochodów. To absurd, że nowa droga prowadząca do terenów rekreacyjnych nie będzie miała chodnika -poinformował naszą redakcję pan Sławomir, mieszkaniec ulicy Czołgistów.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował, że na etapie projektowania ulicy Czołgistów na odcinku od ulicy Pszczelej do ulicy Pocztowej, rozważane były różne rozwiązania zagospodarowania przestrzeni pasa drogowego - w tym podział tej przestrzeni dla każdego rodzaju uczestników ruchu drogowego.

- Z przyczyny ograniczonej dostępności terenu, piesi musieliby się jednak poruszać po bardzo wąskim chodniku, niewystarczającym dla ich bezpiecznej obsługi. W związku z powyższym, ulicę zaprojektowano jako ciąg pieszo-jezdny oraz zaplanowano wprowadzenie oznakowania poprzez ustawienie "strefy zamieszkania" ( znak D-40). Takie zorganizowanie przestrzeni publicznej, daje pierwszeństwo pieszych nad pojazdami i formalnie porządkuje zasady użytkowania tego ciągu drogi - poinformował Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

czołgistów
Przebudowa ulicy Czołgistów · fot.


W celu wzmocnienia informacji o uprzywilejowaniu ruchu pieszych, przewidziano zastosowanie fizycznych elementów uspokojenia ruchu pieszych, w tym budowę ronda przy ulicy Pszczelej oraz wyniesienie tarczy skrzyżowania ulic Pocztowej i Czołgistów.

Przypominamy, że na ulicach objętych oznakowaniem "strefa zamieszkania" obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego między innymi: pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami, w strefie obowiązuje prędkość pojazdów ograniczona do 20 km/h, a pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA