Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3189

Funkcjonariusze Służby Więziennej uczestniczyli w rowerowej sztafecie

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie (oddział zewnętrzny w Bielsku-Białej) włączyli się w ogólnopolską akcję charytatywną. Pokonali na rowerach 45 kilometrów, czym wsparli leczenie policjanta i strażaka, którzy doznali poważnych obrażeń wykonując obowiązki służbowe.

służba więzienna
Funkcjonariusze Służby Więziennej uczestniczyli w rowerowej sztafecie · fot.


Rowerowy rajd sztafetowy po Polsce - "Mundur na rowerze 2018" to impreza mająca na celu pomoc w zbiórce funduszy na leczenie i rehabilitację Arkadiusza Dąbrowskiego i Marcina Miniaka. Funkcjonariusze ci w 2017 roku podczas interwencji zostali ciężko ranni z powodu wybuchu materiałów pirotechnicznych. Organizatorem akcji jest grupa "Mundur na rowerze" i Fundacja Mała Straż z Łodzi. Do udziału w niej udało im się zachęcić już przeszło 1,6 tysiąca funkcjonariuszy różnych formacji.

Pierwsi mundurowi wyruszyli 22 maja z Białegostoku. Codziennie inni funkcjonariusze, różnych formacji pokonują od 10 do 100 km na dwóch kółkach. Jadą od miasta do miasta, by wesprzeć potrzebujących kolegów. Meta przedsięwzięcia jest zaplanowana na 30 czerwca w Łodzi.

służba więzienna
Funkcjonariusze Służby Więziennej uczestniczyli w rowerowej sztafecie · fot.


Więziennicy z cieszyńskiego zakładu karnego 12 czerwca przejęli pałeczkę, a właściwie nadajnik GPS umożliwiający śledzenie ich postępów, od policjantów z komendy w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo niesprzyjającej pogody o godzinie 7:00 wyruszyli spod Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie.

Wspólna drużyna 8 funkcjonariuszy Służby Więziennej na co dzień pełniących służbę w samym ZK Cieszyn oraz w jego oddziale zewnętrznym w Bielsku-Białej pokonała trasę do Komisariatu Policji w Kobiernicach, gdzie dołączyli się do nich policjanci. Dalej udali się do KMP w Żywcu, gdzie przekazali nadajnik GPS kolejnym uczestnikom rajdu. Mają nadzieję, że dzięki ich zaangażowaniu uda się rozpropagować ideę pomocy poszkodowanym kolegom.

służba więzienna
Funkcjonariusze Służby Więziennej uczestniczyli w rowerowej sztafecie · fot.


Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo społeczeństwa często narażają swoje zdrowie lub nawet życie. Teraz można im za to podziękować. Wpłat można dokonywać na konto PKO BP: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309, w tytule wpłaty wpisując: Mundur na rowerze 2018.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA