Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3973

Małżeństwo z bielskiej drogówki po służbie zatrzymało pijanego kierowcę

Małżeństwo z bielskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymało 44-latka, który na jednym z osiedli na terenie Żywca próbował wyjechać z parkingu będąc w stanie nietrzeźwości. Policjant podbiegł do jego samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Policjanci z bielskiej komendy st.sierż. Jakub Jeziorski i sierż. Patrycja Jeziorska, na co dzień pełniący służbę w wydziale ruchu drogowego, w sobotnią noc, będąc poza służbą na Osiedlu Młodych w Żywcu zauważali mężczyznę, który chciał zakupić alkohol w jednym ze sklepów. Gdy się okazało, że sklep jest już zamknięty, mężczyzna podszedł do spacerującego małżeństwa, pytając o możliwość zakupu alkoholu.

W pobliżu nie było żadnego miejsca, gdzie można zrobić zakupy. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna jest nietrzeźwy i będzie próbował odjechać samochodem. Po chwili wsiadł do samochodu marki Ford i próbował zawrócić.

Widząc to st.sierż. Jakub Jeziorski podbiegł do auta i wyjął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Sierż. Patrycja Jeziorska powiadomiła o wszystkim dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego. Badanie stanu trzeźwości 44-latka wykazało w jego organizmie 2,7 promila alkoholu. O dalszym losie nietrzeźwego kierowcy zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA