Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 czerwca 2018
  • 12 czerwca 2018
  • wyświetleń: 12997

Jak zapowiedzieli, tak zrobili! Uporządkowano jeden ze schronów

Kilkuosobowa grupa miłośników historii uporządkowała teren jednego ze schronów w Bielsku-Białej. To schron numer 18, który został wybudowany wraz z innymi bunkrami latem 1939 roku, jako jeden z odcinków obronnych Grupy Operacyjnej "Bielsko", wchodzącej w skład Armii "Kraków".Prace polegały na wysprzątaniu wnętrza schronu oraz terenu wokół betonowej budowli. Dodatkowo wykoszono pas zieleni, którym można dojść do schronu. Jednostronicowy schron numer 18 to jeden z najciekawiej usytuowanych obiektów obronnych na pozycji Bielsko. Znajduje się w pobliżu drogi ekspresowej S-52.

- Nie spodziewałem się tak dobrego efektu końcowego. Całość jest tym lepsza, że w chwili obecnej można obejrzeć dwa uporządkowane obiekty tuż obok siebie. W związku z powyższym dziękuję również Sławomirowi Proficowi za udostępnienie schronu nr 19, którego jest opiekunem oraz Adrianowi Chylińskiemu za nagranie powyższego materiału, na którym możecie ocenić całość naszych prac oraz portalowi bielsko.info za nagłośnienie całej akcji - mówi Dariusz Pabian, pomysłodawca uporządkowania terenu schronu.

Akcja porządkowania schronu nr 18 - 09.06.2018 · fot.


Autor wideo: Adrian Chyliński

Lokalizacja schronu

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA