Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 czerwca 2018
  • 18 czerwca 2018
  • wyświetleń: 5331

[ZDJĘCIA] Festiwal Dobrej Energii: 800 przedszkolaków i 1000 uczniów

8. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii już za nami. Pogoda jak na zamówienie, ale i uczestników dopisało wyjątkowo wielu. Prawie 800 przedszkolaków w barwnych strojach trzymających w rączkach baloniki w kolorach tęczy w akcji „Odlotowe Bielsko”, a po nich uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z nauczycielami w liczbie ponad 1000.

8. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - 15.06.2018 · fot.


Program tegorocznego festiwalu oparty był na znanym już w mieście komiksie pt. „Bielski i Biała ratują miasto”, który w zabawny sposób przedstawia tematykę ochrony środowiska i oszczędzania energii w wykonaniu mieszkańców Bielska-Białej.

W minionym sezonie grzewczym na jego podstawie przeprowadzone zostały w miejskich przedszkolach zajęcia antysmogowe i każdy starszak otrzymał na pamiątkę egzemplarz komiksu. Ponadto każda z 5-ciu kategorii 8 edycji konkursu „Szanuj energię, chroń klimat” rozstrzygniętego właśnie podczas festiwalu nawiązywała do treści komiksu. Efekty wysiłków konkursowych można było obejrzeć podczas imprezy w postaci prezentacji prac konkursowych jak np. autorskie przedstawienia dwóch przedszkoli pt. „Wygnanie smoga” czy też kabaret stworzony przez licealistów pt. „Smog off”. Pojawiły się również żywe postaci bociana i żaby - bohaterów ww. komiksu.

8. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - 15.06.2018
8. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - 15.06.2018 · fot.


Pięknie zaprezentowały się prace uczniów szkół podstawowych tj. plakaty promujące ciepło sieciowe inspirowane zajęciami na podstawie bajki „Czerwony kapturek w mieście. Misja Czarny Smog” (wydana przez PK Therma) oraz przestrzenne postacie eko-mrówki - bohaterki komiksu „Jak mrówka uczyła bielszczan segregować śmieci” (wydanego przez ZGO S.A.).

A wszystko w oprawie tańców z udziałem Sebastiana Chmiela oraz trenerów szkoły tańca Cubana - Mikołaja Strzyża i Agnieszki Jarosińskiej, pokazów iluzji Adriana Mitoraja, animacji piaskowych Tigrana Vardikyana, animacji bajkowych Romana Barana ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej oraz pląsających przez cały festiwalowy dzień mega baniek mydlanych. Nie zabrakło oczywiście tak oczekiwanych przez młodszych uczniów warsztatów prowadzonych przez szkoły ponadpodstawowe: I LO im. Kopernika, V LO, „Mechanika”, „Gastronoma”, „Ogrodnika” i aż pięć stoisk Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Tematyka warsztatów różnorodna: od ogniw słonecznych, poprzez drukarkę 3D, mechaniczne roboty, po sadzenie roślinek i drzewek, projektowanie mody oraz tworzenie smakowitych babeczek i naturalnych kosmetyków po raz pierwszy w wykonaniu Szkół Językowych Kopalińskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych uwieczniali wizerunki nowych Ambasadorów Klimatu, którzy zgłosili się do atelier fotograficznego na estradzie przed Bielskim Centrum Kultury. Długie kolejki oczekiwały na wspinaczkę po dmuchanej ściance z BBOSiRu przy asyście trenerów Primaroca.

8. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - 15.06.2018
8. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii - 15.06.2018 · fot.


W rodzinnej strefie relaksu stworzonej z materiałów recyklingowych czas upływał szybko i smacznie: uczniowie - kelnerzy z bielskiego „Gastronoma” częstowali uczestników potrawami z kuchni polowej, a znany mistrz kuchni Mateusz Kręcina lodami przygotowanymi z napojów za pomocą ciekłego azotu. Sporo emocji wywołał występ dwukrotnego finalisty programu „Mam talent” akrobaty Łukasza Świrka, który na latarni i dwóch krzesłach zaprezentował takie wyczyny jakby grawitacja zupełnie go nie dotyczyła. Iluzjonista Adrian Mitoraj robił z naszą wyobraźnią co chciał, a Tigran przy epickiej muzyce wycisnął niejedne łzy wzruszenia animując za pomocą piasku bajkowe historie. Natomiast siódme poty wycisnął z siedmiu rodzin turniej „Rodzinne eko-potyczki”, kiedy trzeba było wykazać się nie lada wiedzą na temat energooszczędności i odnawialnych źródeł energii. Nikt z uczestników nie odszedł bez nagrody, warto było się „potykać”.

new, BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA