Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3026

Nowy sprzęt dla pacjentów XXL w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym

Nowa karetka trafiła wczoraj do Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. To czwarty w kraju i pierwszy w województwie śląskim tzw. ambulans bariatryczny przystosowany dla pacjentów o wadze powyżej 300 kilogramów. Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego ambulansu odbyło się podczas trwających wczoraj Dni Otwartych w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym.

Dni Otwarte w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym - 7.06.2018 · fot.


To moment w pewnym sensie przełomowy. Wczoraj po raz pierwszy Bielskie Pogotowie Ratunkowe zorganizowało dni otwarte. Każdy chętny mógł zobaczyć jak wygląda miejsce, gdzie stacjonują ratownicy i z bliska przyjrzeć się ich pracy. Już od godziny 9:00 do placówki przy ul. Emilii Plater 14 przybywały grupy przedszkolaków, które z wielkim zainteresowaniem oraz mocnym zaangażowaniem brały udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Ratownicy medyczni i lekarze wcielili się w animatorów i zabawiali młodą publiczność. Nie zabrakło gier i konkursów, które były ściśle powiązane z ratownictwem medycznym.

Karetka bariatryczna w Bielskim Pogotowiu Ratunkowym - 7.06.2018 · fot.


Starosta Andrzej Płonka, jego zastępcy oraz dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego Wojciech Waligóra, podczas dni otwartych zaprezentowali nową karetkę wyposażoną w specjalistyczne nosze, które umożliwiają przewożenie pacjenta o wadze do 318 kilogramów. To pierwszy tego typu automatyczny sprzęt w województwie i czwarty w kraju. Ambulans kosztował 370 tysięcy złotych z czego 300 tysięcy na ten cel przeznaczył powiat bielski. Reszta pochodzi natomiast ze środków własnych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, które na dzień dzisiejszy posiada 27 karetek.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA