bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3333

101 milionów złotych na Beskidzkie Centrum Onkologii!

Szpital Miejski - Beskidzkie Centrum Onkologii otrzyma spory zastrzyk finansowy. Na rozwój palcówki zdrowotnej przeznaczonych zostanie 101 milionów złotych! Pozyskane fundusze unijne to aż 76 milionów złotych, resztę stanowi wkład własny gminy zabezpieczony już w budżecie.

bco bielsko, szpital miejski
Szpital Miejski - Beskidzkie Centrum Onkologii w Bielsku-Białej · fot.


Modernizacja BCO SM to największa i najważniejsza miejska inwestycja w obszarze opieki zdrowotnej. Przedsięwzięcie to nie byłoby możliwe bez udziału środków europejskich.

W ramach tego zadania przewidziana jest m.in. budowa nowego pawilonu szpitalnego, w którym powstanie nowoczesny blok operacyjny z czterema profesjonalnie wyposażonymi salami operacyjnymi oraz Zakład Terapii Izotopowej. Planowany segment zostanie połączony systemem przewiązek komunikacyjnych z budynkiem głównym oraz poradnią onkologiczną.

Inwestycja ta w znakomity sposób poprawi warunki leczenia pacjentów i wpłynie na komfort pracy personelu medycznego - wszystko po to, żeby jak najskuteczniej leczyć pacjentów onkologicznych.
Aktualnie Beskidzkie Centrum Onkologii im. Jana Pawła II jest jednym z 23 pełnoprofilowych ośrodków onkologicznych w Polsce liczącym 183 łóżek i drugim największym w województwie Śląskim (po szpitalu w Gliwicach).

szpital miejski
Szpital Miejski - Beskidzkie Centrum Onkologii w Bielsku-Białej · fot.


Posiada w swojej strukturze odziały: diagnostyki onkologicznej i gastroenterologii, onkologiczny (chemioterapii), radioterapii, chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, opieki paliatywnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Szpital posiada również zakład radioterapii z pracownią brachyterapii wyposażony między innymi w 3 wysokiej klasy akceleratory do radioterapii, aparat do brachyterapii, 2 symulatory oraz prężnie działający zakład patomorfologii zabezpieczający praktycznie cały teren Podbeskidzia.

W Beskidzkim Centrum Onkologii rocznie hospitalizuje się około 14 000 pacjentów, udziela się około 70 000 porad specjalistycznych, 75 000 seansów radioterapii, wykonuje się 4000 operacji oraz 9000 zabiegów chemioterapii.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.