Wiadomości

• 16 maja 2018
  • wyświetleń: 4221

Policyjni siłacze z Bielska-Białej znów na podium!

Blisko 150 zawodników i zawodniczek służb mundurowych z całego kraju stanęło do walki o mistrzowskie tytuły w rozegranym w Dzierżoniowie Pucharze Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Bielski garnizon reprezentowali st.sierż Mariusz Knap oraz st.sierż. Konrad Adamaszek. Siłacze po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką dyspozycję, zajmując miejsca na podium.

siłacze
Policyjni siłacze z Bielska-Białej znów na podium · fot. KMP Bielsko-Biała

Organizowane zawody mają na celu popularyzację i upowszechnianie aktywności sportowej w dyscyplinach siłowych, a także integrację środowisk sportowych różnych służb. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend w Dzierżoniowie. W zawodach uczestniczyli policjanci, żołnierze, strażacy oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych.

St.sierż. Konrad Adamaszek, który na co dzień pełni służbę w wydziale ruchu drogowego bielskiej komendy, wywalczył mistrzowski tytuł. Startował w wyższej niż zwykle kategorii do 82,5 kg. W trzecim podejściu podniósł ciężar 192,5 kg, zapewniając sobie miejsce na najwyższym stopniu podium. St.sierż. Mariusz Knap, na co dzień pełniący służbę w zespole kryminalnym Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej, wywalczył II miejsce. Mariusz Knap, aby zmieścić się w limicie wagowym do 100 kg musiał zbijać kilka kilogramów, co nieznacznie go osłabiło, ale wola walki i upór sprawiły że podniósł ciężar 215 kg, co dało mu wicemistrzowski tytuł.

Wysokie lokaty policjantów garnizonu bielskiego przyczyniły się do tego, że cała 6-osobowa drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach wywalczyła I miejsce, broniąc tym samym tytułu sprzed roku.