bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2708

Futsaliści BTS Rekord Bielsko-Biała zdobywcami Pucharu Polski!

Futsaliści BTS Rekord Bielsko-Biała zdobywcami Halowego Pucharu Polski! W ostatnim spotkaniu turnieju Final Four rozgrywanego w Oplu pokonali Słoneczny Stok Białystok 7:1 (3:1).

Feta i dekoracja BTS Rekordu Bielsko-Biała - 29.05.2017 · fot.


Jak informuje oficjalna strona klubu: po półfinałowym starciu z zielonogórskimi „akademikami”, „Rekordziści” zebrali pochwały za pełną koncentrację przez niemal całe spotkanie. Na wstępie finałowej konfrontacji z białostoczanami akurat ten element zawiódł. Przy stałym fragmencie Słonecznego Stoku zawiodła czujność i złe ustawienie bezlitośnie wykorzystał Mateusz Lisowski.

Bielszczanie natychmiast przypuścili szturm na bramkę Norberta Jendruczka. Do zdobycia wyrównującego gola przez Łukasza Biela każdy z obecnych graczy Rekordu, no może poza Bartłomiejem Nawratem, oddal po kilka strzałów w kierunku bramki rywali. Ale, gdy już padł wspomniany gol Ł. Biela, kolejne posypały się błyskawicznie. W 71. sekund faworyzowani „rekordziści” ustalili wynik pierwszej połowy meczu.

Początek drugiej odsłony był bardzie otwartym, wyrównanym widowiskiem. Szanse na podwyższenie prowadzenia mieli bielszczanie, ale i „słoneczni” kilka razy byli bliscy zdobycia gola kontaktowego. Ich nadzieje praktycznie rozwiał pewnie wykonany rzut karny przez Oleksandra Bondara. Chwilę wcześniej Michał Osypiuk sfaulował w polu karnym Pawła Budniaka. Jeśli jeszcze ktokolwiek łudził się, że ekipa z Podlasia jest w stanie wskórać coś w tym meczu, z „kosmosu na Ziemię” sprowadził go Rafał Franz uderzając z ponad 30-stu metrów do pustej bramki MOKS-u. Dzieła dopełnili kolejnymi bramkami Ł. Biel i Michał Marek oraz broniący uderzenie z przedłużonego rzutu karnego Michał Kałuża.

Całkowicie zasłużenie i w niepodważalnie bardzo dobrym stylu futsalowcy Rekordu sięgnęli po Halowy Puchar Polski, drugie takie trofeum w historii klubu. Po Superpucharze, to kolejny sukces bielszczan w bieżącym sezonie.

ab / bielsko.info, źródło: Rekord Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.