bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2517

Korzystali z gościnności, a następnie pobili i okradli gospodarza

59-letni mężczyzna zgodził się, by para przez jakiś czas zamieszkiwała w jego domu. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, chcąc zmylić pokrzywdzonego, celowo posługiwali się fałszywymi imionami. Po kilku dniach, gdy już na dobre zapoznali się z jego stanem majątkowym, pobili i okradli mężczyznę. Ich łupem padły 2 telewizory. Sprawcy skradli też z mieszkania laptopa, aparat fotograficzny oraz telefon komórkowy. Właściciel wycenił starty na blisko 3 tysiące zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci poszukiwali napastników. Szybko ustalili ich personalia. Zatrzymali 20-latkę i jej 29-letniego partnera. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny kryminalni odnaleźli środki odurzające. Policjanci odzyskali też skradzione przez nich mienie.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Zatrzymani byli już w przeszłości karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.