bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 10423

W Mesznej rośnie najwyższe drzewo w Polsce! Mierzy 57,3 metra!

Daglezje porastające stok Klimczoka w Mesznej to najwyższe znane obecnie drzewa w Polsce! Wśród drzewostanu liczącego około 40-50 okazów znajduje się 57-metrowy okaz - najwyższe polskie drzewo.

Dalgezje w Mesznej · fot.


Rekordowy osobnik mierzy aż 57,3 m wysokości i jest nie tylko najwyższym drzewem w kraju, ale wyprzedza dotychczasowych rekordzistów, czyli dwa świerki z BPN i z Rezerwatu Śrubita o 5,5m! Rekordowe osobniki zostały odkryte przez leśnika, pana Rafała Kozubka na podstawie danych lidarowych, a następnie zmierzone przez niego dalmierzem. Uzyskany wówczas wynik to 56,5 m.

- W omawianym drzewostanie znajdziemy więcej bardzo wysokich daglezji. Praktycznie każde drzewo przekracza tam 45 m wysokości, a przynajmniej cztery mieszczą się w przedziale 53-55 m. Najgrubsze daglezje mają pień o niemal metrowej średnicy (obwód do 300cm). Drzewa wydają się zdrowe i witalne, prawdopodobnie dysponują dużym jeszcze potencjałem wzrostu - czytamy na stronie mojedrzewa.pl, na której pojawiła się informacja o odkryciu w Mesznej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.