bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2018
  • dzisiaj, 07:05
  • wyświetleń: 9082

Po raz kolejny ulicami Bielska-Białej przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

27 maja ulicami Bielska-Białej przejdzie już piąty w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku przyświecać będzie nam hasło "Polska Rodziną Silna". Jest to przede wszystkim święto rodzin, w czasie którego uczestnicy manifestują przywiązanie do ideałów rodzinnych i szacunek do ludzkiego życia.

Marsz dla Życia i Rodziny - 11.06.2016 · fot.


- Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej, jak również władz, na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina to instytucja szczególna i niemożliwa do zastąpienia, chcemy zadbać, aby cieszyła się należnym jej szacunkiem - mówi Maciej Jakubiec, rzecznik prasowy Marszu dla Życia i Rodziny w Bielsku-Białej.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 14:00 w Katedrze Świętego Mikołaja. Po Mszy uczestnicy wyruszą z placu katedralnego przez ulicę Wzgórze i plac Chrobrego, by dotrzeć do Parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas Diecezji Bielsko- Żywieckiej, który potrwa do 20:00.

Marsz dla Życia i Rodziny - 11.06.2016 · fot.


Uczestnicy w czasie przemarszu otrzymają od wolontariuszy - m. in. uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku - Białej gadżety związane z marszem - chusty z logo marszu, wiatraczki, balony, figurki małych "Jasi" - modeli dzieci w łonie matki, a także magnesiki z myślami świętego Jana Pawła II o tematyce pro-life.

W czasie festynu Caritas przygotuje liczne zabawy dla całej rodziny oraz pyszne smakołyki z grilla i nie tylko.

Organizatorami Bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny, a także Festynu Rodzinnego są: Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Bielsko- Żywieckiej, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Bielsko-Żywieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku Białej.

Marsz swoim patronatem po raz kolejny objęli Ordynariusz Diecezji Bielsko- Żywieckiej bp Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej, Jacek Krywult.

marsz do życia

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.