bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2018
  • 22 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2235

Fontanna Neptuna na bielskim Rynku zostanie wyremontowana

Fontanna Neptuna wymaga gruntownego remontu. Urzędnicy przygotowują się do ogłoszenia przetargu na renowację obiektu architektonicznego, który znajduje się na środku Rynku.

fontanna rynek
Uszkodzona obudowa fontanny Neptuna · fot.


Na początku kwietnia otrzymaliśmy sygnał od naszego czytelnika, który zauważył odpadające płyty granitowe z obudowy fontanny i zaalarmował o tym fakcie naszą redakcję. Pisaliśmy o tym w artykule Fontanna wymaga remontu. Neptun bez trójzębu, odpada obudowa.

Choć pierwotnie zakładano, że Wydział Gospodarki Miejskiej poradzi sobie z problemem w ciągu kilku dni, okazało się, że obudowa fontanny wymaga gruntownego remontu. Teren wokół fontanny został zabezpieczony barierami ochronnymi.

fontanna rynek
Uszkodzona obudowa fontanny Neptuna · fot.


- Była zima i fontanna nam się porostu posypała. Musimy przeprowadzić remont, bo bloki granitowe odspoiły się od betonowej konstrukcji fontanny. Mamy przygotowany kosztorys i niebawem zostanie ogłoszony przetarg na remont. Trzeba to bardzo dobrze zrobić, żeby to wytrzymało co najmniej 10 lat - mówi Adam Grzywacz, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Mimo planowanego remontu, fontanna zostanie uruchomiona na początku maja. Prace remontowe powinny zakończyć się pod koniec maja.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.