bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2060

ZUS w Bielsku-Białej podjął współpracę z emerytami

17 kwietnia w Oddziale ZUS w Bielsku-Białej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy ZUS a Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych i praw świadczeniobiorców.

zus
Janusz Gembala, przewodniczący bielskiego Oddziału PZERiI oraz Marek Magiera, dyrektor oddziału ZUS w Bielsku-Białej · fot.


- Niezwykle ważne dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest dotarcie z wiedzą o ubezpieczeniach społecznych do każdej z grup naszych klientów. Realizujemy działania na rzecz przedsiębiorców, ubezpieczonych i niepełnosprawnych. Od kilku lat jesteśmy obecni we wszystkich typach szkół z programem edukacyjnym na temat ubezpieczeń społecznych. Wiele naszych przedsięwzięć podejmowanych jest także z myślą o naszych emerytach i rencistach. To dla nich organizujemy między innymi Dzień Seniora w ZUS. Dlatego też zawarta umowa z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów to tylko sformalizowanie naszych dotychczasowych działań i planów na przyszłość - mówił Marek Magiera, dyrektor Oddziału ZUS w Bielsku-Białej.

Istotą porozumienia jest popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród członków PZERiI m.in. poprzez edukację finansową. Wśród wspólnych działań znajdzie się wskazywanie korzyści i bezpieczeństwa obrotu bezgotówkowego, korzystanie z usług ZUS bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych oraz inne usługi skierowane do świadczeniobiorców Jednym z ważnych elementów współpracy ZUS i PZERiI jest również organizacja wspólnych konferencji, seminariów, dyżurów eksperckich i konsultacji, podczas których eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania seniorów, wskazywać rozwiązania w sprawach, które dla nich wydają się skomplikowane i trudne.

- To bardzo ważny moment dla naszej organizacji, bo nasi członkowie to szerokie grono klientów ZUS, dla których sprawy związane ze świadczeniami są bardzo ważne. Umowa sfinalizowała naszą wieloletnią niesformalizowaną działalność, która w dużej mierze polegała na edukacji, zarówno w zakresie świadczeń, jak i nowych usług ZUS adresowanych do świadczeniobiorców - mówił Janusz Gembala, przewodniczący bielskiego Oddziału PZERiI.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów to organizacja z długoletnią tradycją. Powstał w 1948 r. Obecnie zrzesza przeszło 400 tys. członków w całej Polsce. Jego działania obejmują działalność socjalną, bytową, oraz kulturalną. Organizacja posiada ponad 2 400 kół, oddziałów i klubów na terenie całego kraju. Bielski Oddział PZERiI liczy ponad 10 tys. członków, 8 oddziałów rejonowych i 68 kół terenowych.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.