Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2406

Straż miejska kupi elektryczny samochód warty 150 tys. złotych

Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej przyjęto zmiany w tegorocznym budżecie miasta. Jeden z punktów uchwały dotyczy przeznaczenia 150 tys. złotych na zakup samochodu elektrycznego dla straży miejskiej.

Straż miejska testuje elektryczny radiowóz
Straż miejska testowała elektryczny samochód Nissan eNV200 · fot.


Pozytywnie zakończyły się testy elektrycznego radiowozu Nissan eNV200, który sprawdzany był przez bielską straż miejską. Bielska jednostka zamierza kupić ekologiczny pojazd. Pieniądze na ten cel w kwocie 150 tys. złotych zostały zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta na kwietniowej sesji Rady Miejskiej.

- W zeszłym roku testowaliśmy taki pojazd. Przy tych parametrach, które chcielibyśmy, aby ten samochód spełniał, mówimy o pieniądzach w takiej wysokości. Jest to samochód klasy furgon. Będzie wykorzystywany przez eco patrol do działalności kontrolnej, jak i działalności profilaktycznej - mówił na sesji komendant straży miejskiej, Grzegorz Gładysz.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA