Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4501

Wprowadzono komunikację zastępczą w kierunku Żywca

Postępuje przebudowa linii kolejowej nr 139 na odcinku Bielsko-Biała Lipnik - Wilkowice Bystra. 17 kwietnia na odcinku od Bielska-Białej do Żywca wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.Jak poinformowała spółka PKP PLK, na odcinku Bielsko-Biała Lipnik - Wilkowice Bystra wymieniono już tory, przebudowano także stacje. Ze względu na wymianę sieci trakcyjnej i rozjazdów od 17 kwietnia do 28 maja zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Bielsko-Biała Główna - Łodygowice/Żywiec. Aktualny rozkład jazdy można sprawdzić na stronie www.portalpasazera.pl.

Inwestycja, która rozpoczęła się w 2017 roku, obejmuje remont 16 kilometrów torów wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudowę peronów na stacjach Bielsko-Biała Leszczyny i Wilkowice Bystra, a także przystankach osobowych Bielsko-Biała Lipnik i Bielsko-Biała Mikuszowice.

Remont linii kolejowej nr 139 - 07.11.2017
Wyremontowany peron na stacji Bielsko-Biała Lipnik · fot.


Realizacja projektu nawet dwukrotnie zwiększy prędkość pociągów. Składy pojadą do 120 km/h, w miejscach gdzie obecnie jest 50 - 70 km/h. Pozytywne zmiany zapewni wymiana 16 km torów oraz 16 rozjazdów, które zostaną wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania. Kompleksowo zostanie przebudowana sieć trakcyjna. Prace przewidują także naprawę 29 obiektów inżynieryjnych.

Zakończenie robót na odcinku Bielsko Biała Lipnik - Wilkowice Bystra planowane jest w grudniu 2018 r. W Krajowym Programie Kolejowym projekt "Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice - Bielsko Biała - Zwardoń (granica państwa)" szacowany jest łącznie na 200 mln zł. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano do 2023 r.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA