bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 9215

[ZDJĘCIA] Zasłabnięcie kierowcy. O krok od tragedii na Piastowskiej

Trzy rozbite samochody i dwie powalone latarnie to bilans zdarzenia, które miało miejsce na ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej około godziny 11:15. Kierowca samochodu ciężarowego zasłabł w trakcie jazdy, stracił panowanie nad samochodem i taranował wszystko po drodze.

Kierowca ciężarówki zasłabł za kierownicą - 14.04.2018 · fot.


W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. W toku czynności ustalono, że 66-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc od strony dworca PKP, zasłabł w trakcie jazdy. Samochód jechał środkiem drogi, a kierowca, jak wynika z relacji świadków - "wisiał na kierownicy". Jadący samowolnie samochód ciężarowy uderzył dwa auta osobowe (Renault i Tata), a następnie w dwie latarnie. Zatrzymał się dopiero na trawiastym poboczu.

Kierowca Scanii trafił do szpitala. W chwili odjazdu karetki pogotowia był przytomny. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Policjanci sporządzili notatkę ze zderzenia drogowego i skierują wniosek o przeprowadzenie badań lekarskich sprawcy zdarzenia. Utrudnienia w ruchu na ulicy Piastowskiej trwały około 45 minut. Uszkodzoną latarnię zabezpieczyli pracownicy pogotowia energetycznego.

Miejsce zdarzania

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.