bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 829

Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zaproszenie do Hałcnowa

W niedzielę 15 kwietnia we wszystkich polskich kościołach odbędzie Drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

biblia
Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zaproszenie do Hałcnowa · fot.


Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Niedzielę Biblijną będzie jednocześnie inauguracją X Tygodnia Biblijnego, który potrwa do 21 kwietnia. Pomysłodawcą obydwu wydarzeń jest ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Organizatorzy mają nadzieję, że, podobnie jak w ubiegłym roku, po niedzielnej modlitwie „Regina Coeli” papież Franciszek skieruje do Polaków słowa zachęty do osobistej i wspólnotowej lektury Pisma Świętego.

Harmonogram wydarzeń Tygodnia Biblijnego w parafii w Hałcnowie:

Niedziela 15 IV
Msze Święte z homilią ks. Sławomira Szczotki, moderatora Dzieła Biblijnego. Po każdej Eucharystii rozdawane będą fragmenty Listu św. Pawła do Rzymian. O 16.30 rozpocznie się Maraton Biblijny prowadzony przez bp. Romana Pindla z udziałem przedstawicieli różnych środowisk.

Poniedziałek 16 IV
18.15 Msza Święta z homilią

Wtorek 17 IV
18.15 Msza Święta z homilią. O 19.00 Katecheza w Bazylice ks. Jacka Pędziwiatra: „Krzew gorejący i runo Gedeona czyli co Stary Testament mówi o Maryi”?

Środa 18 IV
10.30 Kuria diecezji bielsko- żywieckiej - XXII Ogólnopolski Konkurs Biblijny (etap diecezjalny)
18.15 Msza Święta z homilią. Po Mszy spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym

Czwartek 19 IV
18.15 Msza Święta z homilią.

Piątek 20 IV
18.15 Msza Święta z homilią. O 19.00 Celebracja Słowa Bożego prowadzona przez bp. Romana Pindla

Sobota 21 IV
18.15 Msza Święta z homilią

Hasłem X Tygodnia Biblijnego są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I - jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże”.

Zgodnie z programem obchodów Niedzieli Biblijnej każdy wierny przy wyjściu z kościoła otrzyma kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów. „Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia - przez cały rok” - zachęcają organizatorzy.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.