bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1837

Charytatywny Kiermasz Książek ponownie w Galerii Sfera

Za nami:

Tłumy bielszczan w otoczeniu ponad 2000 "niepotrzebnych" książek, a w efekcie 4510 zł dochodu z charytatywnego kiermaszu przekazane na rzecz dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Po sukcesie pierwszej odsłony akcji "Książka wspiera bohatera", Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji. Już teraz można przynosić książki, które pojawią się 13 kwietnia na Kiermaszu z cyklu "Książka wspiera bohatera".

Sprzedano ponad 1000 książek w ramach charytatywnego kiermaszu - 25.02.2018 · fot.


"Książka wspiera bohatera" to inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, łącząca w sobie ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Partner akcji, Galeria Sfera, zachęca swoich klientów do przynoszenia niepotrzebnych już książek do Punktu Informacyjnego Sfery, które zostaną sprzedane podczas charytatywnego kiermaszu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup biletów do kin, teatrów dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych i na spełnienie ich marzeń.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej "Wszystkie kolory recyklingu", realizowanego z Miastem Bielsko-Biała i Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO. Dla wszystkich bardzo ważnym elementem akcji jest podkreślanie znaczenia recyklingu i segregacji śmieci oraz tzw. upcyklingu, czyli ponownego używania rzeczy, który ogranicza ilość produkowanych przez nas śmieci.

- Liczymy, że uda nam rekord z pierwszej edycji i spełnić jeszcze więcej dziecięcych marzeń - mówi Joanna Bierówka z Galerii Sfera. - Każdy z nas może pomóc w prosty sposób, do czego gorąco zachęcamy naszych klientów - podsumowuje.

Charytatywny "Kiermasz Niepotrzebnych Książek" odbędzie się 13 kwietnia w godzinach 9:00 do 20:00 w foyer Galerii Sfera.

książka wspiera bohatera


Galeria SFERA

43-300 Bielsko-Biała
ul. Mostowa 5

tel. 033 498 70 00
fax 033 498 70 02

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.