Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3242

W Szczyrku powstał magazyn śniegu. Śnieg zostanie wykorzystany w maju

Nowoczesny ośrodek narciarski Beskid Sport Arena w Szczyrku wybudował nowy magazyn śniegu o łącznej objętości około 3,5 tyś m3. Śnieg ma zostać wykorzystany do budowy trasy zjazdowej na okres tegorocznej majówki.

śnieg
Magazyn śniegu - 09.04.2018 · fot.


Budowa magazynu śniegu polegała na przetransportowaniu przy po mocy ratraków części dostępnego śniegu z wybranych tras w jedno wyznaczone miejsce. Następnie odbyło się formowanie pryzmy. Powierzchnie
"śnieżnej góry" są utwardzane za pomocą systemu iniekcji wodnej. Na końcu odbywa się przykrywanie magazynu płachtami o specjalnych właściwościach izolacyjnych.

Wszystkie prace były koordynowane przez generalnego projektanta BSA, firmę Mosty Katowice Sp. z o.o. z wykorzystaniem technologii wiodącej światowej firmy w zakresie utrzymania i produkcji śniegu Steinbach Alpin z austriackiego Kitzbuchel.

Magazyn Śniegu posłuży do budowy trasy zjazdowej na okres majówki, czyli od 28.04.2018 do 6.05.2018. Trasa numer 4 będzie miała 170 m długości i 30 m szerokości.

Budowa trasy w tym okresie obejmie śnieg zmagazynowany w magazynie oraz śnieg wyprodukowany za pomocą maszyny All Weather Snow, która wytwarza plastyczny śnieg przy dodatnich temperaturach. Wyżej wymieniona technologia pozwala dostosować się do wymogów ochrony środowiska, ograniczając poprzez magazynowanie śniegu wydatkowanie energii elektrycznej i zużycie wody.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA