Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2018
  • 8 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 4866

PiS chce zmniejszyć pensje prezydentów miast i ich zastępców

W czwartek na konferencji prasowej lider Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że ministrowie i sekretarze stanu przekażą pieniądze z nagród na cele charytatywne. Jarosław Kaczyński zapowiedział również, że PiS złoży projekt obniżenia pensji poselskich i wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców.

Absolutorium dla Jacka Krywulta - 23.06.2015
PiS chce zmniejszyć pensje prezydentów miast i ich zastępców · fot.


- Przed wyborami powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ministrowie konstytucyjni i sekretarze zdecydowali się na przekazanie nagród na cele charytatywne. Zostanie przedstawiony projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich - powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Jak zaznaczył, polityka nie jest dla bogacenia się, tylko po to, by służyć społeczeństwu. - Społeczeństwo oczekuje skromności i ta skromność będzie wprowadzana. Jeśli społeczeństwo tego chce, a widać to, przychylamy się do tej decyzji. Będziemy ponosić finansowe straty, ale dla dobra ojczyzny. Dobro publiczne to dobro Polaków - oznajmił.Podkreślił, że jeśli ktoś nie poprze rozwiązań dotyczących obniżenia pensji polityków, to straci szanse na miejsce na liście wyborczej i na dalszy udział w polityce.

- Chcemy wprowadzenia nowych limitów dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców, zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa Spółek Skarbu Państwa - zaznaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zarobki prezydentów, burmistrzów czy wójtów kształtuje rozporządzenie Rady Ministrów, które ustala maksymalne limity. Pensje zależą od wielkości danego miasta czy gminy. To radni ostatecznie decydują o tym, jaką pensję przyznać prezydentowi, burmistrzowi czy wójtowi. Średnio włodarz miasta lub gminy zarabia około 11-12 tys. złotych brutto.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA