Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • 29 marca 2018
  • wyświetleń: 8736

Budowa ronda w centrum miasta trzykrotnie droższa niż zakładano!

W środę poznaliśmy oferty, które zostały złożone w przetargu na rozbudowę skrzyżowania ulic Stojałowskiego, Wyzwolenia i Broniewskiego wraz z przebudową pl. Opatrzności Bożej. Okazało się, że wykonawcy wycenili inwestycję blisko trzykrotnie drożej niż zakładał Miejski Zarząd Dróg.

26 marca w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej odbyło się otwarcie ofert. W ramach przetargu do MZD wpłynęły dwie oferty. Spółka Strabag Infrastruktura Południe wyceniła inwestycję na 11,3 mln złotych brutto. Nieznacznie drożej, bo na 12 mln złotych brutto, swoją ofertę złożyło konsorcjum firm: IMB Podbeskidzie - Radex.

Obie oferty przekraczają prawie trzykrotnie budżet, jaki na realizację zadania chciał przeznaczyć Miejski Zarząd Dróg. Na sfinansowanie zamówienia MZD zamierzało wydać niespełna 4,2 mln złotych brutto. Pod znakiem zapytania stoi zatem realizacja tej inwestycji w 2018 roku.

Przypominamy, że w ramach zadania miało powstać nowe rondo w centrum miasta przez zastąpienie istniejącego skrzyżowania z pierwszeństwem przejazdu, skrzyżowaniem o ruchu okrężnym. Przebudowana miały zostać także wloty w ulice Wyzwolenia, Szkolną, Głęboką, Władysława Broniewskiego i pl. Opatrzności Bożej.

Wizualizacje przebudowy skrzyżowania i placu Opatrzności Bożej · fot.


W ramach inwestycji planowano przebudować ulicę ks. Stanisława Stojałowskiego na odcinku od budynku nr 43 do ul. Żywieckiej, a także plac Opatrzności Bożej. Zamówienie obejmowało również przebudowę mostu na potoku Niwka pod ulicą Stojałowskiego i pod zieleńcem, przeniesienie i zabezpieczenie figury św. Jana Nepomucena.

Co ciekawe, jak wynika z wizualizacji, przez całe rondo miał zostać poprowadzony "ślad" znajdującego się pod rondem potoku Niwka, który po zmroku ma być podświetlony na niebiesko.

Więcej o planowanej inwestycji w centrum miasta pisaliśmy w artykule "[WIZUALIZACJE] Powstanie owalne rondo w ciągu ulicy Stojałowskiego".

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA