Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 4248

Dziś kolejna niedziela, w trakcie której nie zrobimy zakupów

Za nami:

Dziś, podobnie jak tydzień temu, nie zrobimy zakupów w dużych sklepach i centrach handlowych. To kolejna niedziela marca, w trakcie której obowiązują nowe przepisy ograniczenia handlu.

lidl
Jutro kolejna niedziela, w trakcie której nie zrobimy zakupów · fot.


Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ograniczenie handlu w niedziele jest ważnym społecznie zagadnieniem.

- Może prowadzić do wzmocnienia więzi społecznych, szczególnie rodzinnych. Wśród osób zatrudnionych w handlu istotną grupę stanowią kobiety-matki, a niedziela to często najbardziej dogodny moment na spędzenie czasu z dziećmi i rodziną. Wolna od pracy niedziela daje wszystkim członkom rodziny możliwość wspólnego odpoczynku i przywraca jej pierwotny sens związany ze świętowaniem tego dnia - informuje MRPiPS.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele, w 2018 każdym miesiącu, handlowe będą po dwie niedziele, w 2019 r. - po jednej na miesiąc, a od 2020 r. handlować będzie można tylko w 4 niedziele w roku.

kalendarz
Niedziele wolne od handlu w 2018 roku · fot.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA