bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 lutego 2018
  • wyświetleń: 5209

Podrobiona odzież w butikach. Ujawniono 850 sztuk podróbek

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ujawnili w kilku butikach blisko 850 sztuk odzieży i galanterii skórzanej z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

podróbki
Podrobiona odzież w butikach. Ujawniono 850 podróbek · fot.


W ramach prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze Straży Granicznej uzyskali informacje wskazujące na dystrybuowanie towarów pochodzących z przemytu w kilku znanych butikach w Bielsku-Białej, Żywcu oraz Czechowicach-Dziedzicach.

Po przeprowadzonych w minionym tygodniu działaniach ujawniono w kontrolowanych sklepach prawie 850 sztuk podrobionej odzieży, której wartość została oszacowana na kwotę 630 tysięcy złotych. Podczas kontroli obecny był również biegły sądowy z zakresu rozpoznawania fałszywych znaków towarowych.

podróbki
Podrobiona odzież w butikach. Ujawniono 850 podróbek · fot.


W związku ze sprawą zatrzymana została właścicielka butików - 45-letnia mieszkanka Bielska-Białej, której przedstawiono zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.