bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 lutego 2018
  • wyświetleń: 2743

Tworzą monografię dzielnicy, która do 1977 roku była odrębną wsią

Za nami:

Stowarzyszenie Komorowice zostało oficjalne zarejestrowanie. Pierwszą akcją stowarzyszenia, które za cel obrało stworzenie monografii Komorowic, jest "Akcja Archiwizacja". W niedzielę 25 lutego członkowie Stowarzyszenia Komorowice będą gromadzili zdjęcia, dokumenty i wspomnienia mieszkańców mogące poszerzyć wiedzę o historii Komorowic.

SP30
Szkoła Podstawowa w Komorowicach Śląskich. I połowa lat 70 · fot.


Akcja odbędzie się w niedzielę 25 lutego w siedzibie Rady Osiedla Komorowice Krakowskie (Dom Kultury, ulica Olimpijska 16) w godzinach 8.30 - 13.30. Na miejscu członkowie Stowarzyszenia Komorowice będą czekać na osoby, które posiadają zdjęcia, dokumenty lub wspomnienia związane z Komorowicami.

- Interesują nas wszystkie materiały, które mogą przyczynić się do poszerzenia wiedzy o Komorowicach. Bardzo liczymy na pomoc mieszkańców Komorowic, bo to nasz pierwszy krok w tworzeniu monografii - mówi Roman Szabla, prezes Stowarzyszenia Komorowice.

Warto wspomnieć, że wszystkie materiały, które zostaną udostępnione przez mieszkańców, tego samego dnia zostaną zwrócone. - Na miejscu będziemy wykonywać skany i zdjęcia materiałów, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o rodzinne pamiątki, bowiem po wykonaniu "odbitek", zostaną zwrócone właścicielom. Zachęcamy również seniorów z Komorowic o dzielenie się wspomnieniami. W trakcie dyżurów w Domu Kultury jedna osoba będzie gotowa na rozmowy z najstarszymi mieszkańcami Komorowic - dodaje Ariel Brończyk, wiceprezes stowarzyszenia.

Celem "Akcji Archiwizacji" jest zebranie materiałów, które będą wykorzystane w tworzeniu planowanej pracy o historii Komorowic. To główny cel Stowarzyszenia Komorowice, które zostało zarejestrowane pod koniec 2017 roku. Zachęcamy do polubienia strony Stowarzyszenia Komorowice na Facebooku. Już wkrótce na portalu www.komorowice.pl pojawi się specjalna, dedykowana stowarzyszeniu zakładka. Ze Stowarzyszeniem Komorowice można kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej stowarzyszenie@komorowice.pl. Pod ten adres można przesyłać również materiały historyczne.

akcja archiwizacja

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.