Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 grudnia 2017
  • 1 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5400

Miejskiego Muzeum Małego Fiata na stadionie? Prezydent mówi "nie"

Na grudniowej sesji radna Małgorzata Zarębska zaproponowała, aby w niewykorzystanej przestrzeni stadionu miejskiego utworzyć Miejskie Muzeum Małego Fiata. Pomysł nie przypadł do gustu prezydentowi, który stwierdził, że w mieście jest już takie miejsce.

muzeum fiata 126p bielsko
Maluchy w prywatnym Muzeum Fiata 126p · fot.


Małgorzata Zarębska zwróciła się do prezydenta z zapytaniem w sprawie działań, które zostały podjęte lub będą podjęte w związku z dużą akcją promocyjną naszego miasta, zainicjowaną przez Panią Monikę Jaskólską.

- W jaki sposób miasto ma zamiar wykorzystać potencjał marketingowy, który jest wartością dodaną całej akcji? - pytała radna stowarzyszenia Niezależni.BB.

Jednocześnie prezes Niezależnych.BB dała pomysł utworzenia w Bielsku-Białej Miejskiego Muzeum Małego Fiata. - Jako miejsce na jego lokalizację można wykorzystać przestrzeń znajdującą się na stadionie miejskim, która liczy około 200 metrów kwadratowych i do tej pory nie była eksploatowana - dodała radna.

muzeum fiata 126p, maluch
Maluchy w prywatnym Muzeum Fiata 126p · fot.


Prezydent Jacek Krywult oznajmił, że w Bielsku-Białej istnieje już prywatne muzeum Fiata 126p. Mowa o niewielkiej placówce, którą w 2013 roku utworzył przy ulicy Karpackiej kolekcjoner Małych Fiatów - Antoni Przychodzień.

- Nie możemy człowiekowi, który włożył dużo wysiłku i swoich pieniędzy, robić afrontu. Tego pana wspieramy i uważam, że dobrą robotę robi ten człowiek - mówił na sesji prezydent miasta.

Cztery lata temu gościliśmy w prywatnym muzeum Fiata 126p. Poniżej materiał wideo ze spotkania z właścicielem kolekcji Maluchów.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA