bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 grudnia 2017
  • wyświetleń: 3983

Smog znów daje się we znaki. Norma znacznie przekroczona

Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia powrócił problem smogu. W sobotę i niedzielę dobowa wartość dopuszczalna pyłu zawieszonego PM10 w Bielsku-Białej została przekroczona. Wszystko na to wskazuje, że w poniedziałek będzie podobnie.

komin, dym, smog
Smog znów daje się we znaki. Norma znacznie przekroczona · fot.


Jak wynika z analizy danych gromadzonych przez stację pomiarową przy ulicy Kossak-Szczuckiej, w weekend przekroczone zostały dobowe normy dopuszczalne pyłu zawieszonego PM10. W sobotę stacja zanotowała 87 µg/m3, w niedzielę 53 µg/m3. Przypominamy, że dopuszczalna dobowa wartość pyłu PM10 wynosi 50 µg/m3.

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku czujników LookO2. Przypominamy, że w Bielsku-Białej działa pięć czujników tej firmy, a analiza wszystkich danych publikowana jest w czasie rzeczywistym na naszym portalu w zakładce "Monitoring jakości powietrza w Bielsku-Białej".

Średnia dobowa wartość pyłu PM10, pochodząca z pięciu alternatywnych czujników LookO2, wynosiła w sobotę 170 µg/m3. W niedzielę dobowe stężenie pyłu PM10 w Bielsku-Białej nieznacznie spadło - 112 µg/m3.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.